Dalin – Jawiszowice, czyli bezlitośni goście

Dalin przystępował do tego pojedynku po dwóch zwycięstwach. Goście przyjechali do Myślenic opromienieni derbową wygraną z Unią Oświęcim. Można więc było liczyć na dobre i zacięte zawody. Jednak piłkarze Jawiszowic bezwzględnie wykorzystali błędy gospodarzy w pierwszej części i ustawili sobie ten mecz.

Już w pierwszej minucie miejscowi mogli wyjść na prowadzenie, ale dośrodkowanie z rzutu wolnego przeleciało wzdłuż linii bramkowej i wyszło na aut. Potem inicjatywę zaczęli przejmować przyjezdni. W 20. minucie do rzutu wolnego podszedł Łukasz Radomski i precyzyjnym strzałem posłał piłkę nad murem, w samo okienko. Gdy zawodnicy Dalinu próbowali grać swoje, otrzymali kolejny cios. Wybijający piłkę Jakub Wyroba trafił w swojego zawodnika. Do odbitej piłki dopadł Adrian Korczyk i było 2:0. Trzeci gol wpadł również po rzucie wolnym. Tym razem jednak rozegrano go kombinacyjne. Piłka zagrana została na prawo do Przemysława Pitrego a ten zagrał na piąty metr, gdzie czekał już Radomski. 0:3 i wydawało się, że jest po meczu.

Jednak na druga połowę gospodarze wyszli z wiarą, że ten mecz da się jeszcze odwrócić. Rzucili się do ataku, chcąc jak najszybciej odrobić straty. – Nie kombinujemy – krzyczał z ławki Jarosław Płonka, ale jego podopieczni nie mogli się odnaleźć. Gdy w 50. minucie do bramki trafił Jakub Górecki wydawało się, że wszystko może się zdarzyć. Kolejne ataki Dalinu starali się spowalniać goście. Urywali kolejne sekundy, powoli wracając do tego, co grali przed przerwą. Wraz z mijającym czasem spadała aktywność gospodarzy w ataku. Gracze z Jawiszowic starali się podwyższyć prowadzenie, aby zapobiec nerwowej końcówce. W końcowych minutach sam na sam z bramkarzem wyszedł Korczyk, ale przegrał ten pojedynek. Wyroba był jednak bezradny, gdy tuz przed końcem wrzutkę z rzutu wolnego Daniela Kocemby wykorzystał strzałem głową Sebastian Frączek.

Dalin MyśleniceLKS Jawiszowice 1:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Radomski 20′, 0:2 Korczyk 28′, 0:3 Radomski 39′, 1:3 Górecki 50′, 1:4 Frączek 90′.
Żółte kartki: Górecki – Kocemba, Sitko, Liszka.

Dalin: Wyroba – Chochlinski (46′ Cienkosz), Stawarczyk, Kowalski (85′ Stelmach), Biel (75′ Tokarz), Górecki, Jędrzejowski (65′ Malisz), Reczulski, Kałat, Gunia, Sobala.
Jawiszowice: Homelko – Liszka, Pitry, Radomski, Kocemba, Barański (70′ Sitko), Czaicki, Frączek, Hałat, Gąsiorek (46′ Dziedzic), Korczyk (85′ Hankus).